185. rocznica przybycia Tyrolczyków do Mysłakowic (Erdmannsdorf) oraz 25. rocznica otwarcia Domu Tyrolskiego.

Gmina Mysłakowice

Źródło: topSnsroedht1r9ś9gc502az:e6 o  ii76fmfaiw9m109ama6328n1i4390  · 

185 – rocznica przybycia Tyrolczyków do Mysłakowic (Erdmannsdorf) i 25 – lecie otwarcia Domu Tyrolskiego.

Z tej okazji Mysłakowice odwiedziła grupa przedstawicieli z Doliny Zillertal. W składzie Austriackiej delegacji byli: Burmistrz Gminy Ramsau Friedrich Steiner, Georg Huber były zastępca burmistrza Gminy Ramsau, pełniący obowiązki strzelca alpejskiego, Notburga Huber Przewodnicząca Komisji Kultury w Radzie Miejskiej, Dr Wolfgan Stöckl, sekretarz gminy Mayrhofen, Ksiądz/pastor Parafii Jenbach Andrea Petritsch, Helga i Horst Bast, oraz potomkowie dawnych Tyrolczyków.

Dla gości przygotowano szereg spotkań z przedstawicielami władz samorządowych, organizacjami pozarządowymi oraz wycieczkę turystyczną po Kotlinie Jeleniogórskiej i Gminie Mysłakowice. Tyrolczycy z rąk Wójta Gminy Mysłakowice Michała Ormana otrzymali listy gratulacyjne, podziękowania oraz zaproszenia do dalszej współpracy na rzecz rozwoju kultury obu narodów. Uroczyste spotkania odbyły się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, gdzie gospodarzem było Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach oraz w nowo otwartym Domu Tyrolskim. W czasie pobytu gości odbyło się wspólne nabożeństwo ekumeniczne w Kościele pod Wezwaniem NSPJ w Mysłakowicach celebrowane przez Ks. Pawła Oskwarka, Pastora Edwina Pecha, Pastor Andree Petritsch oraz Ks. Prałata Mieczysław Bętkowskiego i Biskupa Pomocniczego Piotra Wawrzynka.

Po uroczystościach kościelnych przedstawiciele władz obu narodów złożyły symboliczne wieńce pod pomnikiem Johanna Fleidla, pierwszego z przywódców wygnańców z Tyrolu.

Wójt Gminy Mysłakowice składa serdeczne podziękowania za pomoc i organizację tak ważnego wydarzenia jakim były obchody 185 rocznicy przybycia Tyrolczyków do Mysłakowic i 25 lecie otwarcia Domu Tyrolskiego.

Podziękowania dla:

Pani Marii Patejuk i Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach, Pana Marka Łopatki właściciela Domu Tyrolskiego, Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, Pastora Edwina Pecha z Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Karpaczu, Chóru Ekumenicznego, zespołu „Sokolik” z Karpnik, Pani Patrycji Skórzeckiej tłumaczowi, Pani Sylwii i Tomasza Sobol, Pana Michała Tybinkowskiego oraz pracowników Urzędu Gminy.

Michał Orman

Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach

Michał Tybinkowski

Patrycja Skórzecka

Dom Tyrolski Mysłakowice

Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach

Kościół Wang

Gmina Mysłakowice

Niezależny portal informacyjny www.myslakowice.com

Dodaj komentarz